Rana Özşeker


Türkiye’de Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından akredite edilmiş ve ACC (Associate Certified Coach) olmaya hak kazanmış az sayıdaki koçdan biri olan Rana Özşeker, eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nde tamamladı. Kariyerine Pricewaterhouse’da denetim asistanı olarak başladı. Procter & Gamble Türkiye’de Genel Muhasebe Müdürü ve Procter & Gamble C&CA Inc.’de Muhasebe Müdürlüğü yaptıktan sonra Perfetti Türkiye’de Mali ve İdari İşler Müdürlüğü görevini yürüttü. SDV Horoz, Ingersoll Rand Türkiye ve Allied Domecq Türkiye’de üst düzey yöneticilik yaptı.

Özşeker, dünyanın en saygın koçluk eğitim firmalarından The Coaches Training Institute (CTI)’dan “Koçluk” ve Team Coaching International (TCI)’dan “Takım Koçluğu” eğitim ve sertifikaları almıştır. İş dünyasında yönetici olarak geçirdiği yıllarda kazandığı deneyimleri aldığı eğitimlerle birleştirerek şirketlere ve yöneticilere koçluk yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk imaj ve iletişim koçu da olan Rana Özşeker, Conselle Institute of Image Management’dan İmaj Yönetimi ve İngiltere First Impressions’dan Renkler ile ilgili eğitimler alarak iş dünyasındaki profesyonellere koçluk/danışmanlık ve eğitimi entegre bir şekilde kullanarak destek olmaktadır.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) ve Profesyonel Danışmanlar Derneği (Proder), Uluslararası İmaj Danışmanları Derneği (AICI) üyesi olan Rana Özşeker, Kapadokya Meslek Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmakta ve kariyer merkezinde aktif rol almaktadır. Özşeker’in Planet Young ve Kariyer Dergi’de aylık makaleleri yayınlanmaktadır.